Notowania

wiadomości
17.10.2013 18:00

Obama: paraliż administracji zaszkodził gospodarce

Podziel się
Dodaj komentarz

Paraliż amerykańskiej administracji państwowej wyrządził trudne do oszacowania szkody gospodarce Stanów Zjednoczonych - mówi Barack Obama. Kryzys budżetowy w USA został już zażegnany, za co prezydent USA dziękował Demokratom i Republikanom.
Obie izby amerykańskiego parlamentu zatwierdziły porozumienie w sprawie podniesienia długu publicznego i zakończenia paraliżu administracji federalnej.
Barack Obama oświadczył, że w wyniku kryzysu konsumenci ograniczyli wydatki, zwiększył się deficyt. "Ludzie mają dość Waszyngtonu" - powiedział prezydent podczas specjalnego wystąpienia.
Przytłaczającą większością głosów obie izby parlamentu USA zatwierdziły porozumienie zawarte pomiędzy Demokratami a Republikanami. W senacie padło 81 głosów za i tylko 18 przeciw. W Izbie Reprezentantów wynik głosowania był 285 do 144. "Wkrótce zaczniemy otwierać placówki rządowe, które były zamknięte. Koniec niepewności naszych przedsiębiorców i pozostałych Amerykanów" - mówił Barack Obama.
Zawarte w Kongresie porozumienie przewiduje finansowanie działalności państwa do stycznia-lutego przyszłego roku. Do tego czasu ma zostać zawarte długofalowe porozumienie w sprawie redukcji deficytu budżetowego USA.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz