Notowania

wiadomości
25.10.2013 12:46

Obligacje oszczędnościowe dość atrakcyjne

Podziel się
Dodaj komentarz

Obligacje oszczędnościowe to szansa na niezłą, a przede wszystkim bezpieczną inwestycję. Tak analityk ING TFI Paweł Cymcyk ocenia propozycję ministerstwa finansów. W listopadzie resort zaoferuje klientom indywidualnym obligacje 13-miesięczne, których oprocentowanie wyniesie 3 procent w skali roku.
Ta oferta nie należy do wyjątkowo korzystnych, ale może się spodobać osobom, które lubią bezpieczne inwestycje - ocenia ekspert. Wprawdzie na rynku można znaleźć wyżej oprocentowane lokaty bankowe, jednak ich zerwanie wiąże się z utratą zysku. Z inwestycji w obligacje oszczędnościowe będzie się można wycofać wcześniej bez utraty narosłych odsetek i bez dodatkowych opłat. Jednak na największy zysk mogą liczyć osoby, które odsprzedadzą obligacje po upływie 13 miesięcy.
Paweł Cymcyk uważa, że nawet spodziewane od połowy przyszłego roku podwyżki stóp procentowych nie zmniejszą atrakcyjności obligacji. Oprocentowanie lokat bankowych wzrośnie dopiero po pewnym czasie po od podwyżki stóp - dodaje.
Obligacje skarbowe będzie można kupić w oddziałach banku PKO BP, a także przez telefon i internet. Więcej informacji na ten temat pojawi się na stronie internetowej www.obligacjeskarbowe.pl.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz