Notowania

niemcy
28.06.2010 11:49

Obywatelstwo Niemiec tylko dla inteligentnych?

Cudzoziemcy ubiegający się o prawo pobytu mieliby zdawać testy na inteligencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(My name is axel/CC/Flickr)

Politycy niemieckiej chadecji chcą, by cudzoziemcy ubiegający się o prawo pobytu w Niemczech zdawali testy na inteligencję. Względy humanitarne nie mogą być jedynym kryterium przyjmowania obcokrajowców - twierdzą działacze CDU i CSU.

Za zaostrzeniem polityki imigracyjnej opowiedział się między innymi Peter Trapp z berlińskiej organizacji CDU. Jego zdaniem, inteligencja powinna obok wykształcenia i kwalifikacji decydować o prawie pobytu obcokrajowców w Niemczech.- _ W polityce imigracyjnej musimy stworzyć kryteria, służące naszemu krajowi _- powiedział Trapp dziennikowi _ Bild _.

Zajmujący się sprawami europejskimi w bawarskiej CSU Markus Ferber popiera pomysł wprowadzenia testów na inteligencję dla imigrantów. Proponuje nawet ujednolicenie przepisów imigracyjnych na poziomie europejskim. _ - Względy humanitarne związane z łączeniem rodzin nie mogą być na dłuższą metę jedynym kryterium migracyjnym _- stwierdził Ferber.

Statystyki nie potwierdzają jednak potrzeby takiej inicjatywy. Przez ponad 20 lat do 2007 roku liczba imigrantów w Niemczech regularnie rosła. Jednak od dwóch lat liczna osób osiedlających się w Niemczech jest niższa niż tych, którzy z Niemiec wyjeżdżają.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Amerykanie podwyższają opłaty dla cudzoziemców ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;podwyzszaja;oplaty;dla;cudzoziemcow,137,0,631177.html )
* [ W brytyjskich supermarketach obraża i bije się imigrantów ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/w;brytyjskich;supermarketach;obraza;i;bije;sie;imigrantow,86,0,598870.html )
* [ Zachód korzysta na imigracji. 50 mld euro rocznie ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/zachod;korzysta;na;imigracji;50;mld;euro;rocznie,251,0,447995.html )
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz