Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OFE po zmianach dadzą większe zyski?

0
Podziel się

Michał Boni chce, by fundusze inwestowały więcej pieniędzy na rynku akcji.

OFE po zmianach dadzą większe zyski?
(kprm.gov.pl)
bEgCKqsB

OPZZ obawia się, że agresywne inwestycje narażą przyszłych emerytów na straty. Projekt zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych jest już prawie gotowy.

Jak podkreśla minister Michał Boni, OFE będą mogły lokować nawet 80 procent aktywów w akcjach. Ta proporcja będzie się zmniejszać wraz z wiekiem przyszłego emeryta, tak by tuż przed przejściem na emeryturę jego pieniądze były bezpieczne.

bEgCKqsD

Według Wiesławy Taranowskiej z OPZZ-tu, agresywne inwestowanie może narazić młodych obecnie ludzi na niskie emerytury w przyszłości. Innego zdania jest Magdalena Janczewska z organizacji Pracodawcy RP. Zaznacza ona, że w świadomości większości Polaków istnieje przeświadczenie, iż państwo zagwarantuje pieniądze na starośc. - _ Takie myślenie może się źle skończyć _ - podkreśla Janczewska. Dodaje, że społeczeństwo się starzeje i w przyszłości nie będzie komu pracować na to, by emerytury wypłacane z ZUS-u były godziwe.

W projekcie mającym poprawić funkcjonowanie OFE znajdzie się też zakaz akwizycji na rynku wtórnym. Prowizja zaś dla OFE od składki ma wynieść 2,8 procent, a nie, jak obecnie, 3,5 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t16217.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/opzz;chce;spolecznego;nadzoru;nad;ofe,145,0,670353.html) OPZZ chce społecznego nadzoru nad OFE _ Nie może być tak, że obywatele nie mają żadnego wpływu na to, co dzieje się z ich pieniędzmi. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ofe;potrzebuja;systemowych;rozwiazan,150,0,670102.html) OFE potrzebują systemowych rozwiązań Tak uważa minister skarbu Aleksander Grad.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/aktywa;ofe;wzrosly;w;sierpniu;do;201;1;mld;zlotych,186,0,669114.html) Aktywa OFE wzrosły w sierpniu do 201,1 mld złotych Aktywa Otwartych Funduszy Emerytalnych wzrosły w sierpniu o 0,04 proc. i wyniosły na koniec miesiąca 201,1 mld złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t109270.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ofe;znikna;za;dwa;lata;takie;sa;plany;rzadu,106,0,666474.html) OFE znikną za dwa lata? Takie są plany rządu Rząd planuje zastąpić OFE specjalnymi subfunduszami emerytalnymi.
bEgCKqte
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)