Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ogólnopolska akcja "Mamy Niepodległą"

0
Podziel się
bEqDjVpN

Sejm - Mamy Niepodległą - akcja

Na Święto Niepodległości wyślijmy najbliższym pocztówkę. W Sejmie marszałek Ewa Kopacz zainaugurowała akcję "Mamy Niepodległą".
Akcja polega na bezpłatnym wysyłaniu okolicznościowych życzeń - w postaci tradycyjnej drukowanej kartki pocztowej czy w formie e-kartki - tłumaczyła Ewa Kopacz. Sama wysyła kartkę do córki, która ma 13 miesięcznego syna, by mogła mu pokazywać ją jako pierwszą korespondencję, którą otrzymał i przypominać, że 11 listopada to bardzo radosne dla Polaków święto.
Organizator akcji Krzysztof Jarczewski, wnuk Józefa Piłsudskiego i dyrektor muzeum Marszałka w Sulejówku dziękował za zaangażowanie w akcję harcerstwu, Poczcie Polskiej i instytucji państwowych. Mówił też, skąd pomysł na niepodległościowe pocztówki. Przypomniał słowa Piłsudskiego, który radził uczyć się radości od dzieci. A dzieci, gdy mają jakąś radość, to chcą się z nią podzielić - stwierdził Jaraczewski.
Autorami projektów kartek są wybitni polscy artyści graficy: Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski i Józef Wilkoń. Kartki dostępne są od dziś do 11 listopada w urzędach Miasta Stołecznego Warszawy a także w Chorągwiach ZHP w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

IAR

bEqDjVqq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)