Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ogrody Pamięci na 11 listopada

0
Podziel się
bEqoMvkl

Brytyjczycy szykują się do obchodów rocznicy zawieszenia broni kończącego I Wojnę Światową 11 listopada 1918 roku. Na Wyspach powstaje 6 Ogrodów Pamięci. Miejsce kwiatów zajmują w nich setki tysięcy małych drewnianych krzyżyków z czerwonymi maczkami i nazwiskami poległych - od 1914 roku, aż po obecną wojnę w Afganistanie.
W czwartek królowa Elżbieta II i jej mąż, książę Filip otworzyli pierwszy taki Ogród Pamięci przed Opactwem Westminsterskim w Londynie. Dziś otwarto kolejny, w południowej Anglii. Wiceprezes organizacji kombatantanckiej Legion Brytyjski, Terry Whittles powiedział BBC, że szczególnie ważny jest udział młodzieży szkolnej w tych obchodach: "Co roku Legion rozsyła do wszystkich szkół w kraju materiały edukacyjne, tak aby zachować pamięć o dawnych wojnach - nie w tonie żałoby, lecz zrozumienia co zaszło w przeszłości" - mówił.
W przyszłym roku w Wielkiej Brytanii rozpocznie się 4-letni cykl obchodów stulecia I Wojny Światowej. W zeszłym tygodniu ministerstwo kultury przedstawiło już program setek imprez i inicjatyw z tej okazji.
Pierwsza Wojna Światowa kosztowała Wielką Brytanię ponad milion poległych i zaginionych i 2 miliony rannych - trzykrotnie więcej niż Druga - i to dlatego na Wyspach rocznicę jej zakończenia obchodzi się do dziś jako Dzień Pamięci.

IAR

bEqoMvkO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)