Notowania

komisja śledcza
20.11.2008 14:45

Ojciec Tadeusz Rydzyk może być wezwany przed komisję śledczą do spraw nacisków

Powiedział o tym IAR członek komisji Sebastian Karpiniuk z PO. Zaznaczył jednak, że wcześniej należałoby potwierdzić zeznania Andrzeja Leppera. Według Leppera, ojciec Rydzyk miał powiedzieć, iż wobec lidera Samoobrony jest stosowana prowokacja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Karpiniuk powiedział, że jeśli ktoś wypowiada takie zdanie, to musi znać powody prowokacji. Poseł zaznaczył, że nie jest pewne, czy rzeczywiście Tadeusz Rydzyk wypowiedział takie zdanie. Ma to być zweryfikowane przez komisję.

Poseł PiS Jacek Kurski uważa, że nie ma podstaw do wezwania dyrektora Radia Maryja, bo nikt nie potwierdził tej relacji. Zaznaczył jednak, że mimo to posłowie Platformy mogą zgłosić taki wniosek przez złośliwość. "Spodziewam się tu nie tylko zaznawania ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka, ale i prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich świętych" - stwierdził poseł PiS.

Andrzej Lepper zeznał przed komisją śledczą, że był bezpodstawnie inwigilowany. Jego zdaniem, w aferze gruntowej chodziło jedynie o usunięcie go z rządu w atmosferze skandalu.

Tagi: komisja śledcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz