Notowania

koncerty
01.10.2008 19:58

Ok. 140. koncertów odbędzie się w nowym sezonie artyst. Filharmonii Narodowej

W piątek w Filharmonii Narodowej rozpocznie się nowy sezon artystyczny. Otworzy go wykonanie dzieł Johannesa Brahmsa i Krzysztofa Pendereckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Antoni Wit podkreślił, że jest zadowolony z planów na nowy sezon. Niektóre cieszą go jednak szczególnie, między innymi zaplanowany występ Rafała Blechacza, wszystkie koncerty Ferenca Liszta czy Siergieja Prokofiewa oraz opera "Płaszcz" Giacomo Pucciniego.

W nadchodzącym sezonie w Filharmonii Narodowej wystąpią także między innymi Olga Kern, Heinrich Schiff, Rudolf Buchbinder czy Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Łukasza Borowicza. Pierwszy raz w Polsce wystąpi tenor Ian Bostridge.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej planuje koncerty także zagranicą - w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski podczas konferencji dziękował za prowadzenie Filharmonii na bardzo dobrym poziomie. Jak powiedział, "Filharmonia jest takim adresem, który możemy podawać na całym świecie".

W sezonie artystycznym 2008/2009 melomanów czeka około 140 koncertów.

Ten inauguracyjny zostanie powtórzony w sobotę. Druga jego część ma uczcić 75. rocznicę urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

Dokładny repertuar Filharmonii Narodowej dostępny jest w internecie.

Tagi: koncerty, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz