Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 08:47

Olejniczak: Tracimy z kazdym dniem negocjacji unujnego budzetu

Podziel się
Dodaj komentarz

Każdy dzień negocjacji unijnego budżetu to strata dla Polski - mówi eurodeputowany Wojciech Olejniczak. Gość Radiowej Jedynki skomentował fiasko dwudniowego szczytu w Brukseli. Liderzy państw Wspólnoty nie dogadali się w sprawie budżetu do 2020 roku, choć nie wykluczyli porozumienia.
Wojciech Olejniczak podkreślił, że wszelkie oszczędności odbywają się kosztem polityki spójności, której jesteśmy głównym beneficjentem. Podobnie jest z rolnictwem i programami naukowymi. W skali 7-miu lat lat chodzi o sumę dotacji, równą naszemu rocznemu budżetowi. Gość Polskiego Radia dodał, że bez tych środków Polska nie tylko nie będzie się rozwijała - trudno sobie wyobrazić nawet zwykłe jej funkcjonowanie
Polityk SLD zwrócił uwagę, że niespodziewanym sojusznikiem nasej sprawy w Europie jest Francja, w której rządzą obecnie socjaliści. Stawiają oni na opolitykę prorozwojową i integracyjną. Tymczasem sama Unia Europejska nie ma klarownej wizji rozwoju, gdyż większość rządów myśli tylko o zmniejszeniu skutków kryzysu.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz