Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olsztyn: Policja rozbiła gang działający metodą na "wnuczka"

0
Podziel się

Na Warmii i Mazurach policjanci rozbili gang zajmujący się oszustwami tzw. metodą na "wnuczka". Przestępców zatrzymano w Olsztynie i Ostródzie w miniony piątek, ale policja poinformowała o tym dopiero dziś. Zatrzymanych zostało 6 osób, ale po przesłuchaniach 3 z
nich zwolniono.        

bEjcwqIB

Policjanci ustalili, że 44-letni Bogdan Ł., 26-letni Artur K. i 43-letnia Rozalia W. działali w Olsztynie od kwietnia. Przez ten czas oszukali 12 osób w wieku od 70 do 83 lat na kwotę około 180 tysięcy złotych.

Metoda działania oszustów polegała na tym, że z książki telefonicznej alfabetycznie typowali starsze osoby i dzwonili do nich podając się za wnuka. Rzekomy wnuk miał wypadek samochodowy i nie chciał trafić za kratki. Aby tego uniknąć, potrzebne były pieniądze. W ten sposób grupa wykorzystywała chęć niesienia pomocy swoim najbliższym i naiwność
poszkodowanych.

Policjanci zabezpieczyli m.in. samochody, kilkadziesiąt tysięcy złotych, biżuterię, sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. Policja ma też kartki z książek telefonicznych z danymi teleadresowymi pokrzywdzonych.

bEjcwqID

Zatrzymana trójka przyznała się do winy. Oszuści wyjaśnili, że przestępczy proceder był ich stałym źródłem dochodów, a pieniądze przeznaczali na bieżące potrzeby. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, natomiast kobieta - dodatkowo - zarzut niszczenia i zacierania śladów.
Wszystkim grozi do 8 lat więzienia.

Według policji, poszkodowanych w tej sprawie może być kilkaset starszych osób w całej Polsce.

bEjcwqJe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)