Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ONZ przejmuje Stadion Narodowy

0
Podziel się:
bEsvrEhx

ONZ - szczyt klimatyczny - stadion

ONZ przejmuje na dwa tygodnie Stadion Narodowy. Od dzisiaj miejscem przygotowanym przez Polskę na szczyt klimatyczny zarządzają przedstawiciele Organizacji. .
COP 19 po­trwa od 11 do 22 li­sto­pa­da. W tym czasie do stolicy Polski przyjadą tysiące światowych polityków, naukowców, przedstawicieli organizacji międzynarodowych i biznesu.
Paweł Mikusek, rzecznik prasowy ministerstwa środowiska, mówi, że najważniejsze rozmowy będą toczyć się na głównej płycie stadionu." Korytarz łączący dwie największe sale jest położony dokładnie w miejscu, gdzie biała linia dzieli boisko piłkarskie na pół "- wyjaśnia.
Polska już raz organizowała szczyt klimatyczny. W 2008 roku gospodarzem był Poznań.
Agnieszka Kozłowska - Korbicz, główna koordynator organizacji konferencji klimatycznej przyznaje, że doświadczenie z poprzedniego szczytu przydało się. "Przerobiliśmy stadion na wielkie centrum kongresowe. Powstało 6 hal, największa pomieści dwa i pół tysiąca osób. Na stadionie zaaranżowaliśmy 36 sal konferencyjnych" - wylicza szefowa logistyki.
Agnieszka Kozłowska - Korbicz dodaje, że na potrzeby szczytu wykorzystano nawet część szatni piłkarskich. Wiele pomieszczeń zmieniło swoje przeznaczenie. Przykładem może być kaplica
wielowyznaniowa, w której zorganizowane zostało biuro sekretarza generalnego ONZ Ban Ki - moona. Organizatorka zapewnia, że przez najbliższe 2 tygodnie dach Stadionu Narodowego będzie zamknięty.
Koszt organizacji COP 19, to około 100 milionów złotych. Pokrywa je nie ONZ lecz Polska.

IAR

bEsvrEia
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)