Notowania

polska
23.11.2008 14:50

Opady śniegu pogorszyły warunki jazdy w wielu regionach Polski

Intensywne opady śniegu pogorszyły warunki jazdy w wielu regionach Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

W województwie pomorskim od dwóch godzin pada śnieg i śnieg z deszczem. W związku z tym w regionie pracują 23 pługo-piaskarki, solarki i pługi. Drogowcy pracują między innymi na krajowej "siódemce" Gdańsk - Warszawa i "dwudziestce"- Gdańsk - Kościerzyna.

Najgorsze warunki jazdy panują na lokalnych drogach na Kaszubach. Dodatkowo na Pomorzu jazdę samochodem i pracę drogowców utrudniają zawieje i zamiecie śnieżne.

W województwie warmińsko-mazurskim częściowo zablokowana jest droga krajowa numer siedem z Warszawy do Gdańska. W okolicach Komorowa Żuławskiego koło Elbląga przewrócił się TIR. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Trudna sytuacja jest na drogach wojewódzkich i powiatowych, gdzie występuje cienka warstwa śniegu i błoto pośniegowe.

Warunki jazdy w Warmińsko-Mazurskiem mogą się pogorszyć, bo synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu. Spodziewany jest także silny i bardzo silny wiatr w porywach do 90 km/h, który będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Na drogach krajowych Lubelszczyny pracuje teraz 41 piaskarek, pługów i solarek. Wszystkie trasy są przejezdne, a nawierzchnie czarne - mokre, jednak lokalnie może występować błoto pośniegowe.

Najgorsza sytuacja jest w południowo-wschodniej cześci województwa - w okolicach Biłgoraja, czy Wysokiego na drogach lokalnie zalega błoto pośniegowe.

W rejonie świętokrzyskim wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Trasy w większości są czarne i mokre. Zdarzają się jednak miejsca, w których na drogi nawiewany jest śnieg z pól.

Kierowcy mogą napotkać utrudnienia na drodze numer 74 z Kielc do Piotrkowa. Na górze Raszówka kilka kilometrów za Kielcami przejazd mogą blokować TIR-y, które mają problem z podjazdem na wzniesienie.

Gorzej jest na drogach wojewódzkich i lokalnych. Policja informuje, że nieprzejezdna jest trasa wojewódzka numer 751 przy wjeździe do Suchedniowa, od strony Nowej Słupi. Tu również droga jest zablokowana przez ciężarówki, które nie radzą sobie z podjazdem. Na miejscu ruchem kierują policjanci

Kierowcy nie powinni mieć dzisiaj problemów z przejazdem przez Województwo Śląskie. Drogowcy uporali się tutaj z odśnieżaniem głównych dróg.

Od godziny 6 na drogach krajowych odśnieżaniem zajmowało się około 150 osób. W porównaniu z wczoraj, kiedy autobusy i tiry nie mogły wjechać pod górę, a śliskie drogi powodowały korki nawet na płaskiej nawierzchni, sytuacja na drogach jest obecnie dobra.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz