Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 19:27

Opieka - reforma - Kosiniak Kamysz

Reforma systemu świadczeń opiekuńczych jest koniecznością - uważa minister pracy i polityki społecznej. Władysław Kosiniak Kamysz zapowiedział pełne wsparcie jego resortu w pracach nad senackim projektem reformy, zakładającym wprowadzenie bonów opiekuńczych i powołanie Funduszu Zabezpieczenia Społecznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekt przestawiono podczas konferencji w Sejmie, zorganizowanej przez senacką komisję polityki społecznej i rodziny. Władysław Kosiniak Kamysz powiedział, że na razie jest to projekt, nad którym dopiero rozpoczyna się debata społeczna i wiele spraw należy doprecyzować. Władysław Kosiniak Kamysz powiedział, że należy utworzyć system, który pozwoli osobom niesamodzielnym jak najdłużej pozostawać w środowisku rodzinnym, przy odpowiednim wsparciu organizacyjnym i finansowym.Zaznaczył, że nowością jest propozycja wprowadzenia czeków opiekuńczych, która - w jego ocenie - może się sprawdzić.
Według szacunków autorów projektu, obecnie stałej opieki wymaga około 800 tysięcy niesamodzielnych osób dorosłych. Z powodu zmian demograficznych liczba takich osób już w najbliższych 10 latach może znacznie wzrosnąć.
W konferencji na temat reformy systemu opiekuńczego wzięli udział autorzy projektu, przedstawiciele resortu pracy i polityki społecznej, zdrowia oraz organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą osobom niesamodzielnym.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Bożena Falkowska/nyg

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz