Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OPINIA-Niemcow- "Putin nie kupi miłości Ukrainy"

0
Podziel się
bEqiyUol

OPINIA-Niemcow-Ukraina-presja Rosji

Putinowi nie uda się kupić miłości Ukraińców - tak presję Rosji na Ukrainę komentuje Borys NIemcow - lider rosyjskiej opozycji. Na dzisiejszym Szczycie w Wilnie Ukraina nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z Unią. Ukraińskie władze wskazują Rosję i jej naciski na Ukrainę, jako główny powód zawieszenia eurointegracji.
Borys Niemcow wskazuje, że Kreml w rozgrywkach z Ukrainą wykorzystał swoje ulubione narzędzie - ekonomiczną presję. Putin myśli, że można wszystko kupić: miłość, państwa, polityków, czy dziennikarzy - zaznacza Niemcow. Jak jednak dodaje - Ukrainy nie da się kupić. Jego zdaniem, Ukraina wcześniej, czy później podpisze stowarzyszenie.
Zdaniem rosyjskiego opozycjonisty prezydent Janukowycz będzie szukał bardziej odpowiedniego momentu do podpisania stowarzyszenia ze Wspólnotą. W opinii Niemcowa, Janukowycz przestraszył się podpisania umowy, bo przestraszył się sankcji Putina. Jak dodaje, jest na sto procent przekonany, że Putin obiecał mu te sankcje i wprowadziłby je. Niemcow jest zdania, że Janukowycz starał się uchronić Ukrainę od tych sankcji. Przede wszystkim po to, jak podkreśla, by móc być wybranym w wyborach 2015 roku. Przed wyborami, może nawet kilka dni przed nimi Janukowycz podpisze tę umowę - podkreśla Borys Niemcow
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz potwierdził wczoraj na wileńskim spotkaniu, że nie podpisze umowy. Chciałby jednak uzyskać gwarancje wspólnotowego wsparcia i nowy termin podpisania umowy na wiosnę przyszłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqiyUoO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)