Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opinia - Wzrost gospodarczy powinien przyspieszyć

0
Podziel się
bErTsAmt

Dane głównego Urzędu Statystycznego mogą być punktem zwrotnym dla polskiej gospodarki. Do pozytywnych danych o naszym eksporcie dochodzą dobre informacje o konsumpcji Polaków.
Główny ekonomista banku Credit Agricole Jakub Borowski w rozmowie z IAR podkreśla, że dane opublikowane przez GUS są typowe dla ożywienia gospodarczego. Ekonomista uważa, że odbudowanie popytu ma charakter stały i będzie miało pozytywny wpływ na wzrost gospodarczy. Zwiększone wydatki spowodują poprawę na rynku pracy, co w długiej perspektywie przełoży się na jeszcze większe wydatki.
Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej podkreśla, że polski wzrost gospodarczy nie będzie już determinowany wyłącznie przez eksport. W opinii Jakuba Borowskiego dane GUS pokazują, że polska gospodarka "jest wspierana na drugiej nodze", którą stanowi konsumpcja krajowa.
Główny Urząd Statystyczny poinformował dziś, że sprzedaż detaliczna we wrześniu liczona rok do roku wzrosła o 3,9 procent. Bezrobocie w ubiegłym miesiącu było na poziomie 13 procent.

IAR

bErTsAmW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)