Notowania

wiadomości
07.09.2012 16:10

OPINIA Czarnogóra - mecz - Kowalczewski

Piłkarska reprezentacja Polski zagra dzisiaj wieczorem mecz z Czarnogórą. Spotkanie w stolicy tego kraju Podgoricy będzie pierwszym meczem biało-czerwonych w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii. Polskie Radio jako jedyne medium elektroniczne w Polsce przeprowadzi bezpośrednią transmisję ze spotkania, której będzie można posłuchać za darmo.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były korespondent Polskiego Radia na Bałkanach Tomasz Kowalczewski mówi, że Czarnogóra może okazać się dla Polaków wymagajacym przeciwnikiem. Kowalczewski przypomina, że Czarnogóra jest małym krajem, który zaledwie 6 lat temu oderwał się od Serbii i uzyskał niepodległość.
Dziennikarz podkreśla, że dla Czarnogórców każde sportowe wydarzenie jest wielkim świętem i jest grą o honor i wizerunek młodego państwa. Kowalczewski prognozuje, że piłkarze Czarnogóry pokażą dzisiaj na boisku charakter, zawziętość i duże serce włożone w grę.
Tomasz Kowalczewski dodaje, że piłka nożna jest w Czarnogórze niezmiernie popularna, a piłkarze są bardzo ambitni. Dziennikarz wyjaśnia, że stadion w Podgoricy jest jedynym stadionem w kraju, spełniającym wymogi UEFA i FIFA. Tamtejsi piłkarze zarabiają znacznie mniej pieniędzy niż w polskiej lidze, a większość reprezentantów na co dzień gra w zachodnich klubach takich jak Juventus Turyn, Florencja, Lille czy Manchester City. "Jak przyjeżdżają na spotkanie reprezentacji, to nie przyjeżdżają, by spotkać się z rodziną i kolegami, ale aby walczyć o wizerunek i honor swojej niepodległej ojczyzny" - dodał Tomasz Kowalczewski.
Transmisja z meczu w Podgoricy na antenie radiowej Jedynki rozpocznie się o 20.30.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz