Notowania

wiadomości
04.01.2014 09:59

OPINIA: Kozierkiewicz: kolejek do lekarzy nie da się zlikwidować szybko

Podziel się
Dodaj komentarz

Doktor Kozierkiewicz - kolejki do lekarzy

Kolejek do lekarzy nie da szybko zlikwidować. Tak uważa doktor Adam Kozierkiewicz. W opinii eksperta ochrony zdrowia można natomiast poprawić system organizacji przyjęć pacjentów i przepływu informacji. Według Kozierkiewicza w 20 - 30 procentach placówek kolejki są bardzo długie. Jest też część ośrodków, w których kolejki są zerowe. Problem polega na tym, że pacjenci o tym nie wiedzą. Dlatego - zdaniem eksperta - jednym ze sposobów zmniejszenia kolejek byłoby poprawienie informacji dla pacjentów i zachęcenie do wybierania tych placówek, gdzie będą szybciej przyjęci.
W grudniu premier Donald Tusk dał Bartoszowi Arłukowiczowi 3 miesiące na uporanie się kolejkami do lekarzy. Minister zdrowia na wiosnę ma przedstawić propozycje rozwiązania tego problemu.
Według Fundacji Watch Health Care Polacy czekają średnio 2, 7 miesiąca na wizytę u specjalisty. Najdłużej - 9 miesięcy do ortodonty, 5 miesięcy do kardiologa dziecięcego i tyle samo do angiologa. Znacznie dłuższe są kolejki na zabiegi. Na operację zaćmy średnio trzeba czekać 2 lata.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz