Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OPINIA szef MFW aresztowany-Sadowski

0
Podziel się

Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn został oskarżony przez amerykańską prokuraturę o napaść seksualną, próbę gwałtu oraz nielegalne pozbawienie wolności pokojówki w hotelu w pobliżu Times Square na Manhattanie. Aresztowany w Nowym Jorku francuski polityk nie przyznaje się do winy.

bEgCIWyd

W opinii Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha, aresztowanie szefa MFW nie wpłynie na działalność tej międzynarodowej instytucji. Ekonomista podkreśla, że siłą Międzynarodowego Funduszu Walutowego są tworzące go państwa oraz podejmowane przez Fundusz decyzje.
Liczy sie instytucja jako taka, a nie osoby, które z politycznego nadania pełnią funkcje szefa - powiedział IAR Sadowski. Ekonimista dodał, że MFW wielokrotnie był krytykowany za swoje, merytoryczne działania. Jeżeli instytucja będzie traciła na znaczeniu, to ze względu na wielokrotnie popełnaine błędy, a nie osobiste błędy jego szefów - zaznaczył.
Według sondaży, 62-letni Dominique Strauss-Kahn jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach prezydenckich we Francji.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgCIWyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)