Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

OPIS immunitet Macierewicza

0
Podziel się:

Prokuratura w Warszawie skierowała wniosek do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu posłowi PiS - Antoniemu Macierewiczowi. Jak wyjaśnił IAR Szymon Liszewski z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, oraz poświadczenia nieprawdy w dokumencie związanym z publikacją raportu likwidacyjnego WSI.

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, Antoni Macierewicz, publikując raport naruszył interesy możnych i wpływowych, stąd takie reperkusje. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński uważa, że poseł nie powinien sam zrzekać się immunitetu. Stwierdził też, że głosowanie za uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi pokaże, kto jest za niepodległą Polską, a kto za kontynuacja PRL-u.
Z kolei wWedług posła PO Adama Szejnfelda, Antoni Macierewicz powinien sam zrzec się immunitetu. Jeżeli jest przekonany do słuszności swoich tez, no i posiadanych dowodów, nie powinien zasłaniać się immunitetem - powiedział Szejnfeld.
Małgorzata Kidawa-Błońska nie wykluczyła, że posłowie PO będą głosowali za uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi. Posłanka podkreśliła, że ostateczna decyzja zapadnie na posiedzeniu klubu parlamentarnego. Zwróciła też uwagę na odszkodowania, które musiał płacić resort obrony wymienionym w raporcie Macierewicza osobom.
Głosowanie za uchyleniem immunitetu zapowiedział w imieniu SLD Ryszard Kalisz. Polityk przypomniał też, że SLD bardzo krytycznie oceniało raport Macierewicza z likwidacji WSI, wskazywało na liczne nieprawidłowosci. Kalisz dodał, że ujawnione przez posła PiS-u informacje szkodziły też pozycji naszych wojsk w Afganistanie.
Jeżeli wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Antoniemu Macierewiczowi trafi do Sejmu, marszałek Ewa Kopacz skieruje go do komisji regulaminowej do zaopiniowania.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)