Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opole - media publiczne - finansowanie

0
Podziel się:

Trwa dyskusja nad rozwiązaniami, które pozwolą na finansowanie mediów publicznych. W Radiu Opole politycy poddali w wątpliwość zasadność finansowania radia i telewizji z budżetu państwa. Zauważają również problemy związane ze ściągalnością abonamentu.

Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej powiedział, że wbrew zapowiedziom, propozycje nowego sposobu finansowania mediów nie będą gotowe do sierpnia. Jednocześnie przekonuje, że Telewizja Polska powinna ulec transformacji.
Szef opolskich struktur SLD, Piotr Woźniak, jest za zachowaniem abonamentu. Według polityka abonament gwarantuje niezależność radia i telewizji publicznej. Jego zdaniem osłabianie telewizji publicznej wpływa na umacnianie się mediów prywatnych.
Wiceminister spraw wewnętrznych Stanisław Rakoczy z PSL przypomniał projekt PiS polegający na likwidacji abonamentu i doliczaniu do opłaty za energię elektryczną 5 złotych miesięcznie.
Jerzy Baran z Ruchu Palikota jest przeciwny finansowaniu mediów z budżetu państwa. Jego zdaniem publiczne media muszą istnieć, ale nie przedstawił swojego pomysłu na ich finansowanie.
Podobnego zdania jest poseł Sławomir Kłosowski - szef opolskiego Prawa i Sprawiedliwości - który w finansowaniu z budżetu widzi zagrożenie upolitycznienia mediów. Poseł PiS zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby ten zachęcił Polaków do płacenia abonamentu.
Za uszczelnieniem ściągalności abonamentu jest również Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)