Notowania

wiadomości
13.12.2013 08:47

Opozycja i Partia Regionów szykują duże protesty w Kijowie

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowe namioty i scena na ulicach w centrum Kijowa. Opozycja i partia Regionów przygotowują się do wielkich protestów zaplanowanych na weekend.
Noc na Placu Niepodległości minęła spokojnie. Kilka tysięcy osób popierających opozycję słuchało koncertów, m.in. czeskich zespołów muzycznych.
Nowe polowe namioty pojawiły się zarówno na Placu Niepodległości jak i na głównej ulicy Chreszczatiku Są one na razie puste. Stawiający je przedstawiciele opozycji tłumaczyli, że są dla tych, którzy w najbliższym czasie przyjadą do Kijowa z różnych regionów Ukrainy.
Liderzy protestów zapowiadają kolejne wielkie manifestacje na najbliższe dwa dni.Po nocnym ataku milicji sprzed dwóch dni Witalij Kliczko nawoływał, by na Majdan "przyszły miliony Ukraińców".
Rządząca Partia Regionów również przygotowuje się do dużej manifestacji. W nocy zaczęła powstawać scena na placu Europejskim. Budowa jest ochraniana przez milicjantów. Ugrupowanie popierające władze deklaruje, że głównie ze Wschodu Ukrainy przyjedzie nawet 100 tysięcy demonstrantów.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz