Notowania

związkowcy
16.06.2011 06:44

OPZZ: Premier obraża związkowców

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wystosowało list do premiera, w którym wyraziło zaniepokojenie wypowiedzią Donalda Tuska w czasie sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Chodzi o słowa: _ Ten rząd dziś - i jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom _.

OPZZ napisało, że z niepokojem przyjmuje nasilającą się antyzwiązkową retorykę w wystąpieniach publicznych premiera. _ Dezawuuje pan związki zawodowe i ich rolę, jako ważnych partnerów dialogu społecznego _ - napisali w liście związkowcy.

Jak powiedział przewodniczący OPZZ Jan Guz, członkowie związku nie zamierzają dłużej znosić obraźliwych słów premiera i dezawuowania konstytucyjnego ładu demokratycznego naszego kraju.

- _ Prowadzenie dialogu społecznego jest zapisane w polskim prawie i rząd nie może uciekać od rozmów ze związkami zawodowymi _ - zaznaczył Guz. Dodał, iż rządy krajów Unii Europejskiej rozmawiają ze związkami zawodowymi i szanują je. U nas - według niego - _ jest nagonka na związki _.

Jan Guz podkreślił, że OPZZ będzie bronił dobrego imienia związków zawodowych. Przypomniał, że premier użył też slowa chuligani w stosunku do związkowców. Zaznaczył, że związkowcy oczekują albo sprostowania albo przeprosin albo odniesienia sie do uwag OPZZ. _ - Może potwierdzenia, to wtedy będziemy wiedzieli co robić - będziemy w takim przypadku dochodzić na gruncie prawnym swoich racji _ - powiedział Jan Guz.

List otwarty do premiera został przyjęty na posiedzeniu Rady OPZZ. Związkowcy mówili, że domagają sie szacunku dla świata ludzi pracy, który reprezentują. Apelowali też o skuteczniejsze działania organów pństwa w przypadku łamania przez pracodawców praw pracowniczych i o wyższe kary za łamanie tych praw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t138344.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chcemy;socjalnej;polski;w;socjalnej;europie,176,0,819632.html) "Chcemy socjalnej Polski w socjalnej Europie" Związkowcy szykują się do pierwszomajowych pochodów i wieców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t91472.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opzz;straszy;glodowymi;emeryturami,93,0,850781.html) OPZZ straszy głodowymi emeryturami Zdaniem związkowców, na starość grozi nam bieda i ubóstwo. Przez nowe zasady naliczania świadczeń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t139152.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;nie;ustapi;w;sprawie;mundurowek,54,0,826678.html) Tusk nie ustąpi w sprawie "mundurówek" Premier przyznał, że rozważany jest pomysł włączenia mundurowych do ZUS.
Tagi: związkowcy, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz