Notowania

order orła białego
21.12.2009 15:36

Order Orła Białego dla kardynała Glempa

Podziel się
Dodaj komentarz
  Prezydent Lech Kaczyński wręczył prymasowi-seniorowi Józefowi Glempowi Order Orła Białego. W sobotę duchowny zakończył posługę jako prymas Polski, zastąpił go arcybiskup Henryk Muszyński.
  Prezydent podkreślił, że w dobie przemian kościołowi katolickiemu zawdzięczamy, iż mimo pewnych odchyleń i patologii żyjemy w miarę normalnie. Zaznaczył, że Polska to kraj w miarę trwałej rodziny, w którym na co dzień przestrzega się Dziesięciu Przykazań. Lech Kaczyński serdecznie pogratulował prymasowi seniorowi jego wieloletniej posługi.
  Kardynał Józef Glemp podkreślił z kolei, że nadany mu Order to wyróżnienie także dla wielu innych osób. "Odznaczenie rozkłada się na bardzo wielu tych, którzy współdziałali, pracowali, modlili się, poświęcali i cierpieli za to, by mogło się rozwijać i umacniać dobro posród narodu, by przede wszystkim wolność mogła w nas się umacniać".
  Kardynał Glemp serdecznie podziękował Lechowi Kaczyńskiemu i wyraził nadzieję, że wysiłki ludzi Kościoła będą jak najbardziej ewangeliczne, oparte na nauce Chrystusa. "Świat potrzebuje dziś miłości, życzliwości, przebaczania i zgody" - dodał kardynał Józef Glemp. Złożył także świąteczne życzenia pomyślności i Bożej łaski.
  Order Orła Białego to najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej.
  Kardynał Józef Glemp pełnił urząd prymasa Polski przez 28 lat. Przed trzema dniami ukończył 80 lat i - zgodnie z wolą papieża Benedykta XVI - tytuł Prymasa Polski wrócił od tego czasu do metropolity gnieźnieńskiego.
Tagi: order orła białego, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz