Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oscary 2013
24.02.2013 12:50

Oscary 2013. Oto faworyci tegorocznej gali

Opowiadający o 16. prezydencie USA film Lincoln otrzymał aż 12 nominacji, w tym za najlepszy film roku. W tej kategorii faworytem jest jednak Operacja Argo. Kto wyjedzie dziś z Hollywood z Oscarem?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadr z filmu Operacja Argo)

*Dzisiejszej nocy w Hollywood 85. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Faworytami do Oscarów w głównych kategoriach są _ Lincoln _ Stevena Spielberga oraz _ Operacja Argo _ Bena Afflecka. *

Opowiadający o 16. prezydencie USA film _ Lincoln _ otrzymał aż 12 nominacji, w tym za reżyserię, zdjęcia, montaż, muzykę i za najlepszy film roku. W tej ostatniej kategorii faworytem jest jednak _ Operacja Argo _.

Obraz ten opowiada o brawurowej ewakuacji grupy amerykańskich dyplomatów z Teheranu podczas kryzysu irańskiego w 1979 roku. Ben Affleck nie dostanie jednak nagrody za reżyserię, ponieważ nie otrzymał nominacji w tej kategorii. Faworytami są tu Steven Spielberg oraz Ang Lee, który wyreżyserował _ Życie Pi _.

Ten ostatni film dostał aż 11 nominacji, choć większość w tak zwanych kategoriach technicznych. Autor zdjęć do _ Życia Pi _ Claudio Miranda jest faworytem do Oscara i według ekspertów raczej pokona Janusza Kamińskiego, który jest autorem zdjęć do _ Lincolna _.

Grający w tym filmie Daniel Day Lewis ma duże szanse na Oscara za pierwszoplanową rolę męską. Wśród aktorek faworytką jest Jennifer Lawrence, która wystąpiła w filmie _ Poradnik pozytywnego myślenia _.

Czytaj więcej w Money.pl
Spielberg podupadł na zdrowiu? Miejmy nadzieję, że 66-letni reżyser _ Lincolnem _ nie szykuje się do podsumowania swojej pracy.
Wiadomo kiedy _ Lincoln _ trafi na polskie ekrany Opowieść o walce amerykańskiego prezydenta o zniesienie niewolnictwa, w reżyserii Stevena Spielberga, trafi do polskich kin 1 lutego.
Polak z szansą na Oscara Listę nominacji do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej ogłoszono w czwartek.
Tagi: oscary 2013, oscary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz