Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Osoby planujące wyjazd na Ukrainę powinny rozważyć jego przełożenie

0
Podziel się

W graniczących z Ukrainą województwach nie odnotowano nietypowego wzrostu liczby zachorowań grypopodobnych - informują władze sanitarne. Minister zdrowia Ewa Kopacz i sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych spotkali się z przedstawicielami służb i instytucji, zaangażowanych w działania związane ze zwiększeniem liczby zachorowań grypopodobnych na Ukrainie

bEiIojvp

.

Główny Inspektor Sanitarny zaleca osobom planującym wyjazd do tego kraju rozważenie możliwości jego przełożenia. Podróżni wyjeżdżający na Ukrainę są informowani o konieczności przestrzegania zachowań prozdrowotnych i zgłaszania się do lekarza w razie wystąpienia objawów grypy w ciągu 7 dni od powrotu. Na polsko-ukraińskich przejściach granicznych wprowadzono wzmożony monitoring. Rozdawane są też ulotki i plakaty z zaleceniami sanitarno-higienicznymi.

P
olskie służby sanitarne podjęły działania profilaktyczne
. Ich przedstawiciele monitorują sytuację na Ukrainie i wymieniają informacje z tamtejszymi służbami medycznymi. W poniedziałek 2 listopada odbędzie się przyspieszone posiedzenie Krajowego Komitetu do spraw Pandemii Grypy.

bEiIojvS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)