Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stadion
06.09.2008 09:00

Ostatnia impreza na Stadionie X-lecia

Najlepsi zawodnicy freestyle motocrossu będą walczyć w finale Red Bull X-Fighters.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CAF-DAMAZY KWIATKOWSKI)

*Po raz ostatni dziś Stadion Dziesięciolecia w Warszawie stanie się areną rywalizacji sportowej. *

Najlepsi zawodnicy freestyle motocrossu będą walczyć o zwycięstwo w ramach finału Red Bull X-Fighters. Na legendarnym warszawskim obiekcie dojdzie do bezpośredniej rywalizacji czterech zawodników, którzy są najwyżej w klasyfikacji generalnej.

Jak podkreśla Anna Czerniecka z biura organizatora imprezy do Warszawy przyjechało 12 najlepszych zawodników na świecie. Swoje umiejętności zaprezentują między innymi: Mat Rebeaud, Ronnie Renner, Robbie Maddison czy Travis Pastrana - gwiazda FMX - to najlepszy zawodnik w tej dyscyplinie.

Prace nad przygotowaniem toru do freestyle'u trwały od 50 dni. Zdaniem Wojciecha Pańczyka z Red Bulla to nowatorski tor, który pozwoli zawodnikom na wykonywanie ciekawych ewolucji.

Nawieziono ponad 8 i pół tysiaca metrów sześciemmych ziemi, czyli około 600 ciężarówek. Przez prawie tydzień trwały prace nad uformowaniem toru. Warszawski tor jest większy niż pozostałe przygotowywane na dotychczasowych Red Bull X-Fighters.

W zawodach wystartuje reprezentant Polski Bartosz Ogłaza. Będzie kapitanem jednej z czterech drużyn. Jego zdaniem tor na Stadionie Dziesięciolecia jest trudny i wymagający dużej sprawności od zawodnika. Trasa jest trudna - ocenia zawodnik.

Na płycie Stadionie Dziesięciolecia usypano tor o łącznej długości pół kilometra, a na specjalnie przygotowanych metalowych trybunach zasiądzie ponad 30 tys. widzów.

Tagi: stadion, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz