Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Otwarcie finału Zlotu Wielkich Żaglowców

0
Podziel się:
bEswnsyd

Otwarcie finału Zlotu Wielkich Żaglowców w Szczecinie. Na największym polskim żaglowcu, "Darze Młodzieży", otworzył go Bronisław Komorowski. Prezydent pozdrowił zgromadzonych na Wałach Chrobrego mieszkańców miasta, turystów i członków załóg, które przypłynęły do Polski. "Kojarzę przygodę żeglarską z wolnością" - powiedział Bronisław Komorowski.
. "Żeglarstwo to szkoła odwagi, wola przeżycia dobrej przygody, skłonność do marzeń i do wyobrażeń, że świat może być lepszy, piękniejszy i jeszcze bardziej wolny. Dlatego chcę wyrazić ogromną satysfakcję i radość z faktu, ze po raz drugi regaty wielkich żaglowców mają swój finał tutaj w Szczecinie na polskim wybrzeżu. Bo przecież stąd z wybrzeża polskiego wiał kiedyś wiatr od morza, wiatr polskiej historii, polskiej wolności" - mówił Komorowski.
Do nadodrzańskich bulwarów przycumowało 91 jednostek z 16 krajów świata, które pokonały trasę z duńskiego Aarhus, przez stolicę Finlandii Helsinki i łotewską Rygę. Do Szczecina przybyło 3 200 młodymi żeglarzy 36 narodowości. Przynajmniej połowa uczestników regat jest w wieku 15 - 25 lat.
Finał The Tall Ships' Races zakończy się 6 sierpnia.

IAR

bEswnsyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)