Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oznakowanie Żywności - PE - nieporozumienie

0
Podziel się

Regulacje dotyczące oznakowania żywności przyjęte w czerwcu przez Parlament Europejski nie zakazują sprzedaży produktów spożywczych na sztuki. Nie zabraniają też podawania informacji o liczbie sztuk produktu w opakowaniu.

bEiHfseZ

Niektóre media i portale internetowe poinformowały, że po wejściu w życie nowych unijnych uregulowań trzeba będzie na wagę kupować na przykład jaja.

To nieporozumienie -

mówi
Piotr Wolski z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce. W dalszym ciągu można będzie kupować jaja na sztuki, tuziny, mendle czy kopy - wyjaśnia Piotr Wolski. I podkreśla, że wiadomość o kupowaniu jaj na kilogramy jest nieprawdziwa.
Całe nieporozumienie spowodowała prasa brytyjska, polskie media powtórzyły za nią te błędne rewelacje - mówi Wolski. - Brytyjskie tabloidy znane są ze sceptycznego stosunku do Unii Europejskiej dodaje Wolski - i często zdarza się im publikować informacje, które nie do końca odpowiadają prawdzie.
Regulacja Parlamentu Europejskiego dotyczy ochrony praw konsumentów do świadomej decyzji - wyjaśnia Piotr Wolski. Chodzi o to, dodaje, żeby na etykietach były informacje o wartościach odżywczych danego produktu, takich jak sól, cukier, tłuszcze czy białko.
Nowe przepisy będą obowiązkowe dla dużych firm najwcześniej za trzy lata, dla małych - za pięć.

bEiHfsfC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)