Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pacjenci boją się komercjalizacji szpitala w Radomiu

0
Podziel się
bErJkkWJ

Pacjenci obawiają się komercjalizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Przygotowania do przekształcenia są już na "ostatniej prostej". Za półtora miesiąca placówka- jako jedyna w Radomiu- może stać się spółką prawa handlowego.
Zanim do tego dojdzie marszałek Mazowsza musi sporządzić stosowny wniosek, który trafi na biurko ministra zdrowia. Najprawdopodobniej procedura zakończy się 1 października.
Chorzy boją się zmian. Są przekonani, że za wiele usług medycznych będą musieli płacić. Bożenna Pacholczak, główna księgowa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu uspokaja. Jej zdaniem, ani pacjenci, ani pracownicy nie mają powodów do niepokoju. Spółka przejmie kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Leczenie będzie się odbywało na takich samych zasadach jak obecnie. Natomiast personel automatycznie zostanie zatrudniony w przekształconej placówce.
Sama komercjalizacja powinna korzystnie wpłynąć na sytuację finansową placówki. Dyrekcja spodziewa się umorzenia około 11 z 50 milionów złotych zobowiązań.

IAR

bErJkkXm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)