Notowania

akcja
04.02.2009 13:40

"Paczka na Wschod"- podsumowanie akcji

Prawie 6 tysięcy dzieci Polaków mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego otrzymało pomoc materialną dzięki wspólnej akcji Caritas i stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ramach akcji "Paczka Na Wschód" polskim dzieciom na Białorusi, Ukrainie, w Kazachstanie i Rosji przekazano żywność, zabawki, pomoce naukowe i odzież, sfinansowano także dożywianie dzieci w kilku przedszkolach i szkołach.

Michał Dworczyk ze "Wspólnoty Polskiej" podkreśla, że dla Polaków mieszkających poza granicami kraju bardzo ważne są nie tylko dary materialne. Tak samo istotna jest dla nich świadomość, że Polacy w ojczyźnie pamiętają o nich i wspierają.

Dyrektor Caritas Polska powiedział, że przekazane dary okazały się bardzo oczekiwane i potrzebne. Ksiądz Marian Subocz mówił, że z paczek szczególnie ucieszyły się dzieci. Widać to było podczas spotkań z uczniami polskich szkół na Białorusi i Ukrainie. Dyrektor Caritas podkreślał, że wsparcie dla Polaków na Wschodzie jest obowiązkiem i wyrazem solidarności.

Na terenach byłego Związku Radzieckiego mieszka około 3 milionów osób polskiego pochodzenia, pół miliona z nich to dzieci.

W akcji "Paczka na Wschód" zebrano łącznie ponad 180 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy Polacy wpłacili za pośrednictwem SMSów. Po 15 tysięcy przekazali na akcję organizatorzy -Caritas i Wspólnota Polska.

Tagi: akcja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz