Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 17:48

PAIZ - Pomysły MG pomogą ściągać inwestorów

Podziel się
Dodaj komentarz

Strefy-inwestycje-pomysły

Propozycje ministerstwa gospodarki na temat stref ekonomicznych to jeszcze nie konkretne rozwiązania prawne, ale krok w dobrą stronę. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych chwali pomysły rządu na przyciągnięcie zagranicznych inwestorów.
Zdaniem wiceprezes PAIZ Moniki Piątkowskiej, jednym z ważniejszych postulatów dotyczących stref ekonomicznych jest złagodzenie kryteriów włączania do nich gruntów prywatnych. Mniejszy będą między innymi limit miejsc pracy, do stworzenia których zobowiązany będzie inwestor.
Rozmówczyni IAR przypomina, że obecnie od momentu zgłoszenia przez inwestora wniosku o włączenie gruntu do strefy do momentu jego rozpatrzenia mija kilkanaście miesięcy lub nawet więcej. Jeżeli propozycje wejdą w życie, inwestor na własne ryzyko, od momentu złożenia wniosku, będzie mógł rozpocząć prace budowlane na zgłaszanym terenie.
Trzecia zmiana, która zdaniem Moniki Piątkowskiej zasługuje na uwagę to dopuszczenie do ponownego zainwestowania zarobionych środków w strefie.
Rząd potwierdził również, że specjalne strefy ekonomiczne będą działać do końca 2026 roku. Dzisiaj rada ministrów przyjęła propozycję działań zwiększających atrakcyjność specjalnych stref ekonomicznych dla inwestorów, autorstwa ministra gospodarki.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz