Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan - bin Laden - pogłoski

0
Podziel się

Pakistańska ulica pełna jest pogłosek w sprawie szczegółów akcji amerykańskich komandosów , którzy zabili Osamę bin Ladena. Większość tych teorii jest sprzeczna z oficjalną wersją, mimo iż powtarzający je ludzie powołują się zwykle na anonimowych przedstawicieli pakistańskiego wywiadu lub na najbliższych sąsiadów domu, który był obiektem operacji amerykańskiej. Kształtujący pakistańską opinię publiczną bazar, roi się od teorii spiskowych na temat śmierci najbardziej poszukiwanego członka Al Kaidy.

bEgyNCgR

Według teorii koloportowanych na pakistańskich ulicach i bazarach, cała akcja była zwykłym przedstawieniem, które jest wstępem do amerykańskiej operacji przejęcia kontroli nad pakistańskim arsenałem nuklearnym. Według takich teorii chodzi o skompromitowanie Pakistanu, jako kraju, który pozwalał przebywać na swym terytorium najbardziej poszukiwanemu terroryście świata. Jednocześnie ulica i bazar w Pakistanie kwestionują obecność Osamy bin Ladena w zaatakowanym przez komandosów domostwie. Gdyby bin Laden został rzeczywiście pojmany i zabity, to Amerykanie ujawniliby jego zdjęcia, a także zdjęcia z morskiego pogrzebu - uważają zwolennicy tej teorii.
Szerzą się również przecieki z kręgów wywiadu. Według nich, dwunastolenia córka bin Ladena zeznała, że ojciec został pojmany i dopiero następnie zastrzelony, mimo iż był bezbronny. W Pakistanie wiele się mówi także o osobach pochodzenia niepakistańskiego, które przebywały w zaatakowanym domostwie i które legitymowały się między innymi paszportami krajów arabskich. Wielość teorii i wypowiedzi kolportowanych obecnie na temat akcji w Abbottabadzie skłoniła szefa resortu spraw wewnętrznych Pakistanu do wydania oświadczenia, iż jedynie ministerstwo spraw zagranicznych może udzielać oficjalnych wyjaśnień na temat ostatnich wydarzeń.

bEgyNChu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)