Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan - napastnicy uprowadzili ludność cywilną

0
Podziel się

W zachodnim Pakistanie, w rejonie graniczącym z Afganistanem uzbrojeni napastnicy zatrzymali konwój przewożący miejscową ludność, przede wszystkim kobiety i dzieci. Około 60 osób zostało uprowadzonych. Lokalne władze zapewniają, że doprowadzą do uwolnienia porwanych.

bEgRvzvp

Do zdarzenia doszło w rejonie plemiennym Kurram. Napastnicy ubrani w mundury policyjne zatrzymali konwój do rzekomej kontroli. Kiedy pojazdy, którymi jechała ludność cywilna zatrzymały się, uzbrojeni rebelianci uprowadzili około 60 osób.

Tereny plemienne na pograniczu pakistańsko-afgańskim są miejscem schronienia talibów walczących z siłami NATO w Afganistanie, a także z siłami zbrojnymi Pakistanu. Armia pakistańska przeprowadzała wielokrotnie w rejonach nadgranicznych operacje skierowane przeciw rebeliantom, ale nie doprowadziły one do pełnego zniszczenia ich kryjówek.

Talibowie działający na pograniczu, przy pomocy porwań oraz zamachów samobójczych przeprowadzanych w pakistańskich miastach, chcą wymusić na władzach w Islamabadzie wstrzymanie działań skierowanych przeciw nim. Za wydanie porwanych żądają zwykle także wypuszczenia aresztowanych talibów oraz okupu.

bEgRvzvr

Przed ponad półtora rokiem w rejonie nadgranicznym rebelianci zajęli lokalną szkołę, w której przybywało około trzystu uczniów. Dzięki mediacji starszyzny plemiennej talibowie zwolnili wówczas dzieci i wycofali się ze szkoły.

bEgRvzvS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)