Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan dostanie samoloty od USA

0
Podziel się
bEioJBTV

Stany Zjednoczone udostępnią Pakistanowi samoloty bezzałogowe do lotów wywiadowczych oraz rozpoznawczych - poinformowano w trakcie wizyty w Islamabadzie amerykańskiego sekretarza obrony Roberta Gatesa. Udostępnione maszyny nie będą jednak wyposażone w uzbrojenie.
Dostęp do samolotów bezzałogowych był od dawna oczekiwany przez pakistańskie siły zbrojne. Islamabad twierdził, iż korzystając z nich będzie mógł skuteczniej zwalczać talibów na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Stany Zjednoczone odmawiały jak dotąd udostępnienia tych maszyn Pakistanowi.
Zmiana stanowiska Waszyngtonu została przyjęta w Islamabadzie z zadowoleniem. Władze pakistańskie traktują to jako wyraz uznania dla działań antytalibańskich, prowadzonych przez siły rządowe na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Jednocześnie przedstawiciele pakistańskich sił zbrojnych wyrazili nadzieję, że Waszyngton przychylnie odniesie się do kolejnych oczekiwań Pakistanu, dotyczących wsparcia technologicznego i sprzętowego armii tego kraju.
Robert Gates przybył do Islamabadu z Delhi. W stolicy Indii ostrzegał, iż ugrupowania terrorystyczne, przeprowadzając kolejne zamachy, chcą doprowadzić do wzrostu napięcia w Azji Południowej, a w konsekwencji nawet do wybuchu zbrojnego konfliktu między Indiami i Pakistanem.

bEioJBUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)