Notowania

zamach
18.08.2008 20:33

Pakistan: Krwawy zamachu w szpitalu

Liczba ofiar zamachu na terenie szpitala w zachodnim Pakistanie urosła do 32 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W zamachu samobójczym na terenie szpitala w zachodnim Pakistanie zginęły 32 osoby, jest też wielu rannych.

Do zamachu doszło w miejscowości Dera Ismail Khan, na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

W szpitalu, gdzie doszło do wybuchu, znajdowało się ciało zabitego we wcześniejszych starciach miejscowego przywódcy szyickiego. Przed szpitalem demonstrowali jego zwolennicy.

Wybuch był dziełem zamachowca-samobójcy, prawdopodobnie nastolatka. Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie organizacja terrorystyczna, wspierająca talibów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Pakistan: Kolejny zamach na granicy afgańskiej ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;kolejny;zamach;na;granicy;afganskiej,70,0,361030.html )
* [ Osiem ofiar zamachu w Pakistanie ]( http://news.money.pl/artykul/osiem;ofiar;zamachu;w;pakistanie,132,0,361604.html )
* [ Pakistan: Ekstremiści zamordowali 22 zakładników ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;ekstremisci;zamordowali;22;zakladnikow,147,0,351123.html )

W tym samym regionie trwają starcia armii pakistańskiej z oddziałami talibów, działającymi na pograniczu i przeprowadzającymi ataki w sąsiednim Afganistanie. Ostatnie walki pochłonęły tam kilkaset ofiar.

W Afganistanie przebywa szef sztabu pakistańskiej armii generał Ashfaq Pervez Kayani. Władze w Kabulu ostatnio oskarżały Pakistan o tolerowanie na swym terytorium talibów i zwolenników Al-Kaidy podejmujących akcje zbrojne przeciw Afganistanowi.

Tagi: zamach, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz