Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan przedstawi Indiom listę pytań ws. ataku na Bombaj

0
Podziel się

Władze Pakistanu oświadczyły, że w sprawie listopadowego ataku na Bombaj oczekują od Indii dostarczenia bardziej znaczących dowodów niż te, które dotarły do Islamabadu do tej pory. Lista pytań zostanie przedstawiona Indiom wkrótce -poinformowa

bEhKJudN

ł pakistański premier Yousuf Raza Gilani.

Zdaniem władz w Islamabadzie bez dostarczenia rzetelnych dowodów Pakistanowi trudno będzie kontynuować rozpoczęte już śledztwo w sprawie listopadowej masakry w Bombaju. Indie oskarżają oficjalne czynniki Pakistanu o współudział w przygotowaniu ataku. Przed ponad miesiącem przedstawiły zgromadzoną dokumentację i oczekują wydania podejrzanych z Pakistanu indyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Dzisiejsza odpowiedź Islamabadu oznacza dalszą zwłokę w prowadzeniu dochodzenia. Tym bardziej, że kilka dni temu Islamabad poinformował nieoficjalnie, iż pakistańskie śledztwo wskazuje na zaangażowanie w zamach ugrupowań terrorystycznych z Bangladeszu oraz lokalnych elementów indyjskich. Jednocześnie Pakistan kategorycznie zaprzeczył wówczas udziałowi oficjalnych agend tego kraju w listopadowej masakrze. Indie wielokrotnie sygnalizowały już swe zniecierpliwienie opieszałością władz pakistańskich. Według indyjskich komentatorów dzisiejsze oświadczenie Islamabadu może prowadzić do ponownego wzrostu napięcia między obu krajami.

bEhKJueq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)