Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: uprowadzono szefa oddziału ONZ-towskiego biura ds. uchodźców

0
Podziel się

Uprowadzony rano w pakistańskim mieście Kweta szef biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Beludżystanie to Amerykanin John Solecki. Takie informacje przekazała miejscowa policja. Z kolei ambasada polska w Islamabadzie poinformowała, że nie miała wiadomości, by na terenie Pakistanu pracował obywatel polski o nazwisku Solecki.

bEhJQRAl

John Solecki uprowadzony został krótko po wyjeździe z domu w kierunku biura, w którym pracował w Kwecie od dwóch lat, jako szef oddziału ONZ-towskiego biura do spraw uchodźców. Sprawcy porwania ostrzelali najpierw jego samochód, raniąc śmiertelnie kierowcę, a następnie uprowadzili Soleckiego.

Beludżystańskie biuro do spraw uchodźców zajmowało się głównie pomocą przeznaczoną dla uchodźców z niedalekiego Afganistanu. Do tej pory żadne ugrupowanie nie przyznało się do porwania Soleckiego, ani nie przedstawiło jakichkolwiek warunków jego zwolnienia.

Eksperci zauważają, że na pierwsze żądania porywaczy trzeba zwykle czekać kilka, a nawet kilkanaście dni. W Beludżystanie działają zarówno ugrupowania związane z afgańskimi talibami, jak i organizacje islamskie walczące o autonomię lub niezależność regionu od Pakistanu, a także zwykłe grupy kryminalne.

bEhJQRAO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)