Notowania

pakistan
15.02.2009 12:10

Pakistan: Wg porywaczy uwolnienie chińskiego zakładnika było gestem dobrej woli

Porywacze twierdzą, że uwolnienie chińskiego inżyniera uprowadzonego w Pakistanie było gestem dobrej woli okazanym narodowi chińskiemu. Chińczyk został uwolniony w nocy z soboty na niedzielę. Przebywał w niewoli od sierpnia ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ambasada chińska w Islamabadzie potwierdziła uwolnienie swego obywatela. Z kolei rzecznik porywaczy poinformował, że Chińczyk został uwolniony w dobrym stanie zdrowia.

Uwolnienie chińskiego inżyniera nastąpiło w momencie, gdy władze Pakistanu zgodziły się na wprowadzenie w części doliny Swat prawa koranicznego, o co od miesięcy walczą miejscowi fundamentaliści islamscy. Wczoraj natomiast poinformowano, że Chiny przekażą na pomoc dla pakistańskiej części Kaszmiru prawie 300 milionów dolarów.

Islamabad łączą z Pekinem więzy strategicznych powiązań. Oba kraje współpracują ze sobą zarówno w sferze cywilnej jak i militarnej. Pakistański program nuklearny był przez lata wspomagany przez Chiny. Przywódcy Pakistanu wielokrotnie podkreślali, iż dla Islamabadu Chiny są jednym z najważniejszych partnerów na arenie międzynarodowej.

Tagi: pakistan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz