Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Wybuch bomby przed kościołem

0
Podziel się
bEpCFjYR

Pakistan-bomba-wybuch

Z czterdziestu trzech do sześćdziesięciu jeden wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu w Pakistanie. To najnowszy, ale prawdopodobnie nie ostateczny bilans ofiar ataku na chrześcijan. Według informacji przekazanych przez lokalne służby medyczne, rannych zostało niemal sto dwadzieścia osób.
W położonym na zachodzie mieście Peszawar dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze przed kościołem - gdy wierni wychodzili z porannej mszy. Według informacji przekazanych przez prywatną stację Geo TV, w świątyni znajdowało się wtedy sześćset osób. Wśród ofiar są kobiety i dzieci. Wielu rannych jest w stanie krytycznych - alarmują służby medyczne.
Jeden z pakistańskich polityków powiedział, że dzisiejszy podwójny atak samobójczy jest najbardziej krwawym zamachem na chrześcijan, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Pakistanie.
Chrześcijanie w Pakistanie stanowią 4-procentową mniejszość. Islamscy bojownicy - odpowiedzialni za większość zamachów w tym kraju - uznają ich za heretyków. Mimo tego ataki na katolików są niezwykle rzadkie.
W samej prowincji Chajber Pasztunchwa żyje około 200 tysięcy chrześcijan. W jej stolicy - mieście Peszawar - 70 tysięcy.

IAR

bEpCFjZu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)