Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan zwolnił z więzienia przywódców Jamaat-ud-Dawa

0
Podziel się

Władze Pakistanu zwolniły z więzienia przywódcę organizacji Jamaat-ud-Dawa, oskarżanej przez New Delhi o przeprowadzenie w ubiegłym roku ataku na Bombaj. W jego wyniku zginęło blisko dwieście osób, a miasto było przez trzy dni sparaliżowane. 

bEgHPFVN

Sąd w Lahore nakazał zwolnienie z więzienia Hafiza Mohammada Saeeda oraz Nazira Ahmeda - przywódców organizacji oskarżanej o przygotowanie ataku na finansową stolicę Indii.

Organizacja Jamaat-ud-Dawa po listopadowym ataku na Bombaj znalazła się na światowej liście organizacji terrorystycznych. Według jej przywódców nigdy nie zajmowała się terroryzmem, a powstała jako organizacja humanitarna niosąca pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Kaszmirze w roku 2005.

Zwolnienie przywódców Jamaat-ud-Dawa wywołało zaniepokojenie w New Delhi. Minister spraw wewnętrznych Indii oświadczył, iż wypuszczenie na wolność Saeeda oznacza, iż Pakistan nie traktuje poważnie walki z terroryzmem oraz swych zobowiązań międzynarodowych. New Delhi żąda od dawna ekstradycji przywódców Jamaat-ud-Dawa do Indii, a zwolnienie Saeeda może zdaniem komentatorów zwiększyć napięcie pomiędzy obu krajami.

bEgHPFWq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)