Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pałac Prezydencki: spotkanie Lecha Kaczyńskiego z premierem Włoch

0
Podziel się

W Pałacu Prezydenckim rozpoczyna się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z premierem Włoch Silvio Berlusconim. Szef włoskiego rządu jest w Warszawie od wczoraj. Przyleciał niemal z całym swoim gabinetem na pierwsze konsultacje międzyrządowe na najwyższym szczeblu.

bEhHpXEB

Donald Tusk zapewnił wczoraj, że relacje polsko-włoskie stoją na najwyższym poziomie. Rozmowa na szczycie dotyczyła między innymi wymiany handlowej i inwestycji w Polsce. Premier Tusk podkreślił, że Rzym jest pod tym względem jednym z głównych partnerów Warszawy.

Dodał, że oba rządy mają podobne stanowisko na temat wielu kwestii światopoglądowych oraz polityki zagranicznej, dotyczącej między innymi Białorusi i Partnerstwa Wschodniego.

Także Silvio Berlusconi zaznaczył, że współpraca polsko-włoska jest bardzo satysfakcjonująca. Dodał, że jego kraj zrobi wszystko, by stać się najważniejszym handlowym partnerem Polski. Zapewnił też, że Rzym poprze zgłoszonego przez Polskę kandydata na Sekretarza Generalnego Rady Europy. Jest nim Włodzimierz Cimoszewicz.

bEhHpXFe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)