Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palacz puszcza z dymem 208 złotych miesięcznie

0
Podziel się:

W Polsce pali co trzeci dorosły mężczyzna i co piąta kobieta. Najwięcej zarabia państwo.

Palacz puszcza z dymem 208 złotych miesięcznie
(Alexey Fursov/Dreamstime)

W Polsce pali co trzeci dorosły mężczyzna i co piąta kobieta.

Po wprowadzeniu zakazu palenia w miejscach publicznych firmy tytoniowe zadają sobie pytanie, czy i jakie będą kolejne restrykcje nałożone na ich branżę i palaczy.

Opublikowany właśnie przez Ministerstwo Zdrowia raport dotyczący używania tytoniu w Polsce dostarcza orędownikom kampanii antytytoniowej mocnych argumentów na rzecz dalszego zaostrzania restrykcji - donosi _ Puls biznesu. _

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t90862.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kluby;palacza;straca;koncesje;gis;ostrzega,24,0,713752.html) Kluby Palacza stracą koncesje? GIS ostrzega __ Średni wydatek miesięczny osób palących papierosy produkowane fabrycznie to 208,50 złotych. Przeznaczają one średnio 9,1 złotych na jedna paczkę _- czytamy w raporcie.

Najwięcej zarabia na tym państwo, do którego budżetu z tytułu podatku akcyzowego i VAT od wyrobów tytoniowych rocznie trafia blisko 20 miliardów złotych (80 procent ceny papierosów).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t88035.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uwaga;palacze;straznik;miejski;juz;wlepi;mandat;za;dymka,149,0,713621.html) Uwaga palacze! Strażnik miejski już wlepi mandat za dymka Do tej pory mogli oni jedynie pouczać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;palenia;w;klubach;bedzie;obowiazywal;tylko;na;papierze,2,0,709378.html) Zakaz palenia w klubach. Będzie obowiązywał tylko na papierze? 500 zł mandatu za palenie papierosa na przystanku lub w restauracji. Tyle przepisy. Wiele wskazuje na to, że będą one martwe.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)