Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot chce ukarania posłów PiS, składa wnioski

0
Podziel się:

Poseł Platformy poskarżył się do komisji etyki poselskiej na pięcioro polityków PiS.

Palikot chce ukarania posłów PiS, składa wnioski
(PAP/Radek Pietruszka)
bECLNbqt

*Do komisji etyki poselskiej trafiło pięć wniosków przeciwko posłom Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczą: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Joachima Brudzińskiego, Adama Hofmana i Beaty Kempy. *

Janusz Palikot we wniosku dotyczącym Jarosława Kaczyńskiego napisał, że prezes PiS naruszył zasadę rzetelności i dobre imię Sejmu słowami wypowiedzianymi w _ Gazecie Polskiej _ : _ - Powiedziałem mu (R. Sikorskiemu): To jest wynik waszej zbrodniczej polityki - nie kupiliście nowych samolotów _.

We wniosku dotyczącym Jarosława Kaczyńskiego Palikot zaznacza też, że w rozumieniu prawa karnego zbrodnia to czyn zabroniony, zagrożony karą pozbawienia wolności.

bECLNbqv

_ - Zbrodnię można popełnić tylko umyślnie. Jarosław Kaczyński zwracając się w ten sposób do ministra polskiego rządu przypisuje mu bez jakiejkolwiek logicznej i nieuzasadnionej podstawy umyślne działanie w postaci nie zakupienia samolotów zestawiając to z najsurowiej kwalifikowanym czynem niedozwolonym jakim jest zbrodnia _ - pisze we wniosku wiceszef klubu PO. Palikot dodaje, że takie zachowanie nie licuje z powagą piastowanego urzędu posła.

W ubiegłym tygodniu komisja etyki poselskiej udzieliła nagany Januszowi Palikotowi za słowa Lech Kaczyński ma krew na rękach. Wtedy Janusz Palikot zapowiedział, że złoży wnioski przeciwko posłom PiS za jego zdaniem karygodne wypowiedzi.
Posłowi Antoniemu Macierewiczowi Palikot zarzuca, że wypowiedzią podczas konferencji prasowej _ Zbrodnia, to zgodnie ze słownikiem języka polskiego, czyn, który wymaga najwyższego potępienia moralnego. Tak było w tym wypadku, co do tego nie ma wątpliwości . Rząd polski niewątpliwie ponosi ogromną odpowiedzialność za przebieg wydarzeń _ naruszuł zasady rzetelności, dbałości o dobre imię Sejmu i odpowiedzialności.

Podobne zarzuty Janusz Palikot stawia Joachimowi Brudzińskiemu. Według niego Brudziński złamał zasady etyki poselskiej wypowiedzią w programie _ Kropka nad i _ w stacji TVN skierowanym do premiera Donalda Tuska, że _ ściskał się z Putinem _, a ciało prezydenta zostawił _ w błocie, w ruskiej trumnie _.

Adam Hofman, według Palikota zasłużył na karę za wypowiedź w TVN 24 skierowaną pod jego adresem. Hofman powiedział, że Palikot _ zachowuje się jak dresiarz, który w bramie dźga brudnym nożem. Jakbym go spotkał na korytarzu sejmowym, to dostałby po gębie. _

bECLNbqB

Beacie Kempie Janusz Palikot zarzuca, że swoimi wypowiedziami wielokrotnie przkroczył granice manier i dobrego rozsądku. Palikot w uzasadnieniu do wniosku przytacza między innymi wypowiedź dotyczącą katastrofy smoleńskiej: _ Proszę sobie przypomnieć, kto wszczynał te awantury o wyjazdy do różnych krajów, które wiązały się z różnymi wydarzeniami międzynarodowymi. Myślę, że to narastało, a finałem była katastrofa smoleńska. Myślę, że Donald Tusk i jego rząd powinien zrobić sobie rachunek sumienia _.

bECLNbqW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)