Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pamiętajmy o naszych zwycięstwach i sukcesach

0
Podziel się:

IPN - wystwa - historyczne sukcesy

Pamiętajmy o naszych zwycięstwach i sukcesach. To idea wystawy "Zvvycięzcy", której wernisaż odbędzie się dziś o 17:00 w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej.
Projekt jest unikalnym zestawieniem polskich - nie tylko militarnych - zwycięstw, które przeszły do legendy i inspirują kolejne pokolenia Polaków - wyjaśnia dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN doktor Andrzej Zawistowski. Jest to próba zwrócenia uwagi na te elementy naszej historii, które nie są martyrologiczne. Ta wystawa nie jest zaprzeczeniem tragicznej naszej historii ale jej doskonałym uzupełnieniem - tłumaczy doktor Zawistowski.
Dyrektor Biura Edukacji IPN dodaje, że jej autorami są młodzi artyści, którzy postanowili przypomnieć Polaków, odnoszących sukcesy. Na wystawie będzie można zobaczyć: naukowców, ludzi kultury, artystów, sportowców, a nawet znakomitych podróżników.
Wystawa wykonana została różnymi technikami i w różnych stylach: od ilustracji wektorowej przez fotomontaże, techniki tradycyjne obrabiane w programach, digital painting po modelowanie 3D. Twórcami projektu są: polski kolektyw projektantów młodego pokolenia - Goverdose oraz Surge Polonia. Patronat nad projektem objął IPN.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)