Notowania

wiadomości
07.09.2012 18:28

Pan Tadeusz - liceum Mickiewicza

Nie tylko Prezydent i znani aktorzy będą czytać "Pana Tadeusza". W akcji wezmą udział ludzie w całej Polsce, między innymi uczniowie liceum imienia Adama Mickiewicza w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kamila Załuska, wicedyrektor szkoły, której patronem jest autor narodowej epopei mówi Informacyjnej Agencji Radiowej, że uczniowie jej szkoły są gotowi do udziału w prezydenckiej akcji. W czytaniu udział biorą ci, którzy są najbardziej zainteresowani tym dziełem. W większości są to maturzyści. Pod opieką polonistki młodzież pójdzie do Parku Saskiego. Kamila Załuska liczy, że uczniom jej szkoły uda się przeczytać choć kilka linijek "Pana Tadeusza".
Wicedyrektor liceum imienia Adama Mickiewicza nie wyobrażą sobie, żeby uczniowie jej placówki nie brali udziału w Narodowym czytaniu "Pana Tadeusza". Szkoła, jak podkreśla Załuska, nosi imię patrona od prawie 100 lat. Kamila Załuska dodaje, że poza oficjalnymi obchodami dwustulecia wydarzeń opisanych w epopei szkoła zorganizuje własną akcję. Uczniowie liceum także będą czytać narodową epopeję w szkole. Ograniczą się jednak do ostatniej księgi.
Dla tych, którzy chcą przyłączyć się do Narodowego Czytania "Pana Tadeusza" organizatorzy w Warszawie przygotowali certyfikaty uczestnictwa. Wśród tych, którzy nie mają dzieła Mickiewicza odbędzie się losowanie egzemplarzy z dedykacjami aktorów.
Imprezę w Warszawie zainauguruje Prezydent Bronisław Komorowski. 8 września czytać będzie cała Polska, od Sopotu po Zakopane i od Szczecina do Przemyśla. Polskie Radio jest patronem medialnym Narodowego czytania "Pana Tadeusza".

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz