Notowania

wiadomości
08.06.2013 16:30

Panie wygrały sprawdzian z języka polskiego na Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Panie wygrały sprawdzian z języka polskiego na Białorusi. Drugi Ogólnobiałoruski Sprawdzian z Języka Polskiego odbył się w Mińsku. .Został zorganizowany Ambasadę Polski na Białorusi przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego w w Katowicach. Wzięło w nim udział około 60 osób. Piszący dyktando byli podzieleni na dwie grupy: nauczyciele i pozostali.
W kategorii nauczycielskiej wygrała Irina Blocka, pracownik naukowy z Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku, która jako jedyna uczestniczka sprawdzianu nie zrobiła ani jednego błędu. Wśród pozostałych piszących najlepszą okazała się Alona Jaroszewicz, pracująca w jednej z mińskich drukarni.
Elżbieta Szczepańska -Dąbrowska, radca ds. kultury i nauki Ambasady Polski w Mińsku powiedziała Polskiemu Radiu, że najlepsi znawcy języka polskiego z Białorusi otrzymali cenne nagrody. "Dla zdobywcy pierwszego miejsca w kategorii dla wszystkich chętnych jest wyjazd do Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Cieszynie. Podobnie w kategorii dla nauczycieli języka polskiego jest wyjazd na warsztaty polonistyczne również do Cieszyna. Z kolei zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali w prezencie sprzęt elektroniczny i słowniki, które pomogą w dalszej edukacji"- poinformowała przedstawicielka ambasady, która uczestniczyła w organizowaniu sprawdzianu.
Uczestnikom białoruskiego dyktanda z języka polskiego nie stawiano żadnych wymagań wiekowych. Pisać mógł każdy chętny.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz