Notowania

wiadomości
28.12.2012 19:44

Papierosy z rakiem w brytyjskiej telewizji

Podziel się
Dodaj komentarz

Brytyjska telewizja rozpoczyna nadawanie serii antyreklam, mających zniechęcać ludzi do palenia. W krótkich wideoklipach, a także na plakatach, ukazano palących zaciągających się papierosem, na którym pojawia się nowotworowa narośl.
"Kiedy palisz, chemikalia, które wdychasz, powodują mutacje w twoim ciele, a mutacje to początek raka" - mówi reklama "Każde 15 wypalonych papierosów wywoła mutację..."
Rak, który toczy tlący się papieros wygląda bardzo realistycznie i rośnie z każdym pociągnięciem. Palący wydaje się oderwany od rzeczywistości, nieświadom tego, co się dzieje. Bo też naczelny lekarz - profesor Sally Davies twierdzi, że większość palaczy nadal nie docenia zagrożenia.
Już 8 lat temu w brytyjskiej telewizji pojawiły się podobne antyreklamy - z papierosami, z których wyciekał tłuszcz - taki, jaki odkłada się w tętnicach palaczy. Opracowała je Brytyjska Fundacja Serca, ale finansował rząd w ramach 3-letniego planu walki z paleniem, na który przeznaczono 7 i pół miliona funtów. Obecna kampania kosztuje ponad 2 i pół miliona.
W październiku brytyjskie Ministerstwo Zdrowia zainicjowało akcję Stoptober - mającą pomóc chętnym w rzuceniu palenia. Skorzystało z niej ponad 270 tysięcy osób. W tym roku w Wielkiej Brytanii zakazano też eksponowania paczek papierosów na półkach w większych sklepach.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz