Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
13.02.2013 18:38

Papież Benedykt XVI prowadzi swoją ostatnią publiczną mszę

Benedykt XVI przewodniczy ostatniej publicznej mszy w swoim pontyfikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Bazylice świętego Piotra papież Benedykt XVI przewodniczy ostatniej publicznej mszy w swoim pontyfikacie. Uroczystości Środy Popielcowej zostały przeniesione do Watykanu z Awentynu.

Podczas homilii papież ponownie podziękował wiernym. - _ To dla mnie dobra okazja, by podziękować wszystkim, szczególnie wiernym diecezji rzymskiej, podczas gdy kończę posługę Piotrową. Proszę o szczególne wspomnienie w modlitwie _ - powiedział Benedykt XVI.

- _ Drodzy bracia i siostry, z ufnością i radością rozpoczynamy marsz Wielkiego Postu. Niechaj zabrzmi w nas głośno wezwanie do nawrócenia, do 'powrotu do Boga z całego serca', przyjmując łaskę, która czyni z nas ludzi nowych tą zaskakującą nowością, którą jest uczestnictwo w życiu samego Jezusa. Nikt z nas więc niech nie będzie głuchy na to wezwanie, które skierowane zostało do nas poprzez ten prastary obrzęd, tak prosty i zarazem tak sugestywny, posypania głów popiołem, którego za chwilę dokonamy _ - mówił papież.

Benedykt XVI pożegna się z wiernymi jako papież w środę 27 lutego przed południem, na Placu świętego Piotra. Następnego dnia o godzinie 17.00 helikopterem poleci do Castel Gandolfo, po czym o godzinie 20:00 symbolicznie złoży urząd.

Czytaj więcej o abdykacji papieża w Money.pl
Po decyzji papieża informują o zmianach w... Watykan poinformował o istotnej zmianie w programie uroczystości Środy Popielcowej pod przewodnictwem Benedykta XVI.
Ostra krytyka pontyfikatu. "Okres nietolerancji" Większość poważnych brytyjskich gazet wybija rezygnację papieża na pierwszych stronach swoich dzisiejszych wydań.
Zamieszanie w związku z "bezkrólewiem" w Watykanie Nikt nie wie co wydarzy się po abdykacji Benedykta XVI, a Niemcy ostro krytykują ustępującego rodaka.
Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz