Notowania

papież
25.09.2011 12:07

Papież kończy wizytę w ojczyźnie. Ostatnia msza

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w mszy odprawionej przez Benedykta XVI na terenie lotniska we Fryburgu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

W homilii papież wezwał wiernych do pokory przypominając, że życie chrześcijanina jest życiem dla innych.

Benedykt XVI podkreślał, że Jezus z pokorą i posłuszeństwem wypełnił wolę ojca, umierając na krzyżu za swoich braci i siostry. _ - Pokora w dzisiejszym świecie nie jest cnotą o szczególnej wartości. Ale uczniowie Pana wiedzą, że jest ona oliwą, która czyni dialog owocnym, współpracę łatwą, a jedność serdeczną. _ - mówił Benedykt XVI.

Papież zwrócił przy tym uwagę, że niemiecki Kościół potrzebuje właśnie jedności. - _ Kościół sprosta wielkim wyzwaniom naszych czasów, jeśli księża, osoby konsekrowane i wierni, w zgodzie ze swoim powołaniem, będą pracować wspólnie w jedności. _ - powiedział.

Przepołudniowa msza we Fryburgu była ostatnią w czasie pielgrzymki do Niemiec. Późnym popołudniem Benedykt XVI wygłosi jeszcze przemówienie w filharmonii we Fryburgu. Wieczorem odleci do Rzymu.

Czytaj więcej o pielgrzymce papieskiej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/28/t157212.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strzaly;przed;msza;papieza;to;zamach,133,0,919685.html) Strzały przed mszą papieża. To zamach? Padły tuż przed nabożeństwem z udziałem Benedykta XVI w Erfurcie. Policja otoczyła teren.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t46856.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/benedykt;xvi;niemile;widziany;w;bundestagu,127,0,908415.html) Niemcy chcą zbojktować wizytę papieża W trakcie wystąpienia papieża na sali plenarnej parlamentu zabraknie połowy spośród 76 posłów partii Lewica.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz