Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Papież o zakupach i Bożym Narodzeniu
Watykan-Franciszek-zakupy

Czytaj więcej w Money.pl
Boże Narodzenie w Watykanie. Dwie osoby w areszcie za...
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi zapowiedział surowe postępowanie służb porządkowych w obliczu takiego zachowania.
Święta Bożego Narodzenia. W Wigilię możesz mieć problem z zakupami
W Wigilię większość sieci handlowych ma zamknąć swoje sklepy już o godz. 14 - poinformowali w czwartek przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Jak podkreślili, to efekt apeli jakie już od wielu lat kierują do branży handlowej.
Dodatki na Boże Narodzenie nie dla muzułmanów? Burza w Austrii
Czy muzułmanie powinni otrzymywać świąteczne premie, skoro nie obchodzą świąt Bożego Narodzenia? - takie pytanie zadał w internetowej ankiecie jeden z austriackich związków zawodowych, wywołując ożywioną dyskusję.
Na Boże Narodzenie trzeba wybrać: czekamy na Jezusa, czy wystarczą nam wrzawa i świąteczne zakupy. O tym mówił papież Franciszek podczas porannej mszy w swej rezydencji w Domu św. Marty w Watykanie.
Papież przypomniał, że Jezus przychodzi na świat dwa razy: w momencie swoich narodzin i kiedy nastąpi koniec historii. Ale też, jak twierdził św. Bernard, trzeci raz, czyli każdego dnia. Jak mówił Franciszek, szczególnie w czasie Adwentu, nie mogą się go doczekać dusze wierzących Czy jednak na pewno wszyscy jesteśmy w stanie wyczekiwania, czy też jesteśmy zamknięci, pytał Franciszek: Czy jest w nas miejsce dla Pana, czy tez miejsce na świętowania, na zakupy, na wrzawę. Czy nasza dusza jest otwarta, czy też jest zamknięta i powiesiliśmy na niej karteczkę, która mówi: uprasza się nie przeszkadzać? Na zakończenie papież podkreślił, że świat nie kończy się wraz z nami i nie my jesteśmy na nim najważniejsi.

IAR

IAR